Lidhje

Forcat izraelite hyjnë në dy anije me aktivistë pro-palestinezë


Forcat izraelite hyjnë në dy anije me aktivistë pro-palestinezë

Forcat izraelite hyjnë në dy anije me aktivistë pro-palestinezë në ujrat ndërkombëtare, ndërsa ata po përpiqeshin të thyenin bllokadën e Izraelit në Gaza.

Zëdhënësi i forcave izraelite të mbrojtjes tha në një deklaratë se ndërhyrja sot u krye sipas direktivave të qeverisë pasi u bënë përpjekjet për të ndalur anijet për të shkuar në Gaza.

Nuk ka njoftime për të plagosur.

Marina izraelite po i shoqëron anijet në portin Ashdod, ku aktivistët do të transferohen në polici dhe autoritetet e imigracionit.

XS
SM
MD
LG