Lidhje

Media Arkivi

Kosova bëhet me qeveri


Parlamenti i Kosovës zgjodhi sot me 73 vota pro, 38 kundër dhe dy të paanshme qeverinë e drejtuar nga kryeministri Isa Mustafa. Votimi i sotëm i dha fund boshllëkut institucional që mbretëroi në Kosovë që nga mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të tetë qershorit.

XS
SM
MD
LG