Lidhje

Kosova bëhet me qeveri


Kosova bëhet me qeveri
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00

Parlamenti i Kosovës zgjodhi sot me 73 vota pro, 38 kundër dhe dy të paanshme qeverinë e drejtuar nga kryeministri Isa Mustafa. Votimi i sotëm i dha fund boshllëkut institucional që mbretëroi në Kosovë që nga mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të tetë qershorit.

XS
SM
MD
LG