Lidhje

Fotoekspozita "Dëshmitarë mes dy kohëve"


"Dëshmitarë mes dy kohëve"
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00

Në Muzeun “Marubi” në Shkodër është hapur fotoekspozita "Dëshmitarë mes dy kohëve", e fotografit të njohur Angjelin Nenshati, i cili u nda nga jeta 10 vjet më parë. Si vazhdues i traditës së Marubëve, artisti Angjelin Nenshati fotografoi në dy epoka, atë të diktaturës dhe demokracisë, duke u bërë dëshmitar i tyre.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG