Lidhje

Fotoekspozitë për Shkodrën e shekullit të kaluar


Qytetet shqiptare kanë ndryshuar shumë gjatë 100 viteve të fundit, por fotografë shqiptarë dhe të huaj sjellin edhe sot dëshmi të pamjes dhe mënyrës së jetesës së tyre. Një fotoekspozitë, e hapur së fundmi në qytetin e Shkodrës me foto të tre fotografëve austriakë, ka sjellë Shkodrën e fillimit të shekullit të kaluar, duke përcjellë mesazhin e nevojës së ruajtjes së dëshmive të rëndësishme historike dhe kulturore.

Fotoekspozitë për Shkodrën në fillimet e shekullit të kaluar
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:52 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG