Lidhje

Kosovë, debat mbi të ardhmen e FSK


Në Kosovë, Presidenti Hashim Thaçi ka kërkuar tërheqjen e projektligjit për ndryshimin e mandatit të Forcës së Sigurisë dhe për t’i hapur rrugë edhe njëherë bisedimeve me përfaqësuesit serbë në Kosovë.

Gjatë një debati për të ardhmen e Forcës së Sigurisë, ai tha se me këtë vendim procesi do të bëhet transparent dhe gjithëpërfshirës dhe sipas tij, është mundësia e fundit që të sigurohet ngritja e ushtrisë së Kosovës nëpërmjet ndryshime kushtetuese.

Diskutim për të ardhmen e FSK-së
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:47 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG