Lidhje

Fuhle në Shqipëri: Ngërçi politik pengon Shqipërinë në arritjen e standarteve

  • Zëri Amerikës

Fuhle në Shqipëri: Ngërçi politik pengon Shqipërinë në arritjen e standarteve

Në Shqipëri, Komisioneri Europian per Zgjerimin Stefan Fuhle tha sot se vazhdimi i ngërçit politik mund të pengojë vërtet Shqipërinë në arritjen e standarteve politike të pritshme nga një vend që ka aplikuar per anëtarësim në BE. Ai kërkoi që drejtuesit politikë shqiptarë të udhëhiqen nga parimi i kushtetuetshmërisë dhe transparencës për arritjen e një marrëveshjeje. Komentet e tij i paraprinë takimeve që nisi sot pasdite në Tiranë ndërkohe që parlamenti shqiptar prej pasdites së djeshme vazhdonte debatet.

XS
SM
MD
LG