Lidhje

Fule: Nuk ka bisedime të fshehta ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit

  • Zëri Amerikës

Fule: Nuk ka bisedime të fshehta ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Zgjerim, Stefan Fule, tha sot gjatë një vizite në veriun e Kosovës, se nuk janë duke u zhvilluar bisedime të fshehta ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit.

Ai tha se pas vendimit të Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë mbi ligjshmërinë e pavarësisë së Kosovës mund të priten bisedime nëpërmjet të cilave do të zgjidheshin të gjitha çështjet e hapura të cilat pengojnë qytetarët e rajonit që të gëzojnë ardhmërinë e tyre evropiane.

Zoti Fule tha se i gjithë rajoni ka ardhmëri evropiane dhe për këtë ka një pajtim të plotë të vendeve anëtaret Bashkimit Evropian.

Zoti Fule mori pjesë në përurimin e Qendrës Informative evropiane dhe vizitoi Shtëpinë e Bashkimit Evropian në veri të Mitrovicës.

XS
SM
MD
LG