Lidhje

Fushata elektorale në qarkun e Beratit


Në Qarkun e Beratit, që përfshin edhe Kuçovën, dhe Skraparin, janë thirrur për të votuar më 25 qershor rreth 180 mijë zgjedhës. Qarku pritet të përfaqësohet nga shtatë deputetë në Parlamentin shqiptar ku në garë të fortë janë Lëvizja Socialiste për Integrim, socialistët, dhe demokratët. Qyteti i Beratit ka njohur vitet e fundit përmirësime sidomos në sektorin turistik, por zonat fqinje kanë nevoja të mëdha për investime në infrastrukturë dhe për të zhvilluar sektorin bujqësor e blektoral.

Fushata elektorale në qarkun e Beratit
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:29 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG