Lidhje

Fushata për referendumin në Maqedoni


Fushata për referendumin në Maqedoni
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00

Në Maqedoni po zhvillohet fushata për referendumin e 30 shtatorit, ku pritet të votohet për ndryshimin e emrit të vendit në “Republika e Maqedonisë së Veriut”. Fushata po bëhet pa mitingje të mëdha, ndërkohë që partitë maqedonase, kanë qëndrime diametralisht të kundërta lidhur me të ardhmen. Shqiptarët në përgjithësi e mbështesin referendumin dhe marrëveshjen midis qeverive të Shkupit dhe Athinës.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG