Lidhje

Fushata "Të shpëtojmë zemrën blu të Europës"


Fushata për mbrojtjen e lumejve të Evropës
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:06 0:00

Shoqata “Eko Albania” i është bashkuar fushatës ndërgjegjësuese "Të shpërtojmë zemrën blu të Europës," e cila synon mbrojtjen e lumejve të Ballkanit që rrezikohen nga ndërtimi i hidrocentraleve, siç është edhe rasti i Shqipërisë, ku lumej si Vjosa apo Valbona po rrezikohen nga ndërtimi i heceve. “Eko Albania” është bërë edhe pjesë e dokumentarit "Zemra Blu", shfaqur në Shkodër, njëherazi me disa qytete të Europës dhe që flet mbi përpjekjet e organizatave dhe komuniteteve lokale në Shqipëri, Bosnje dhe Maqedoni për ruajtjen e lumejve.

Fushata për mbrojtjen e lumejve të Evropës
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:06 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG