Lidhje

Gjendje e vështirë për mediat në Kosovë


Në Kosovë, organizatat e gazetarëve thanë se gjendja e medias vazhdon të mbetet e vështirë në një klimë ku punonjësit e shtypit vazhdojnë të përballen me presion nga institucionet, partitë politike e bizneset, kufizim të qasjes në dokumentet zyrtare dhe kushte të vështira pune. Sipas tyre, gazetarët po vazhdojnë të përballen edhe me veprime te dhunshme dhe se zhvillimet e tilla kanë bërë që Kosova të radhitet sërish në mesin e vendeve me liri të pjesshme të medias.

Reagimet në Kosovë për raportin e lirisë së medias
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:47 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG