Lidhje

Gjendje e tendosur në lagjet veriore të Shkupit


Pas vrasjes së pesë maqedonasve para pak ditësh, gjendja paraqitet herë pas here e tensionuar në lagjet e Shkupit prej nga ishin viktimat, por dhe në fshatra fqinjë të banuar nga shqiptarë. Në këtë kuadër, i është vënë zjarri një objekti komercial të një shqiptari në lagjen Radhishan. Organet e rendit në Shkup, ndërkohë thonë se nuk dëshirojnë të komentojnë spekullimet e shumta të medias në lidhje me vrasjet. Ministria e Brendëshmë bën të ditur se autorët e krimit kanë përdorur një makinë të tipit Opel të futur në Maqedoni në mënyrë ilegale; ndërkohë që porositë qytetarët që të manifestojnë zemërimin përmes protestave paqësore dhe jo me akte të dhunshme. Nga Shkui njofton Isak Ramadani

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG