Lidhje

Program për të ndihmuar turizmin në 4 fshatra të Gjirokastrës


Shqipëri, program për fshatrat me vlera natyrore dhe kulturore
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

Në Bashkinë e Gjirokastrës, në Jug të Shqipërisë, katër fshatra me vlera natyrore dhe kulturore do të përfitojnë nga një program qeveritar për nxitjen e turizmit. Mes fshatrave është edhe Lazarati. Autoritete vendore shpresojnë që projektet në infrastrukturë dhe objekte të trashëgimisë kulturore të gjejnë sa më shpejt financime.

Shqipëri, program për fshatrat me vlera natyrore dhe kulturore
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG