Lidhje

Gjuha shqipe në Mal të Zi


Gjuha shqipe në Mal të Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00

Ndryshimi i ligjit mbi të drejtat dhe liritë e pakicave në Mal të Zi, parashikon zyrtarizimin e gjuhës së pakicave në të gjitha komunat ku ato përbëjnë 5% të popullsisë. Sipas autoriteteve, gjuha shqipe përveç në Ulqin, Tuz dhe Plavë me ligjin e ri zyrtarizohet tani edhe në Rozhajë, Podgoricë dhe Tivar.

Gjuha shqipe në Mal të Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00

XS
SM
MD
LG