Lidhje

Ngritja e Gjykatës së Posaçme


Ngritja e Gjykatës së Posaçme
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:21 0:00

Në Kosovë, analistët e kanë komentuar në forma të ndryshme vendimin e djeshëm të Parlamentit për të shtyrë debatin për miratimin e ndryshimeve kushtetuese që mundësojnë ngritjen e Gjykatës së Posaçme, që do të trajtojë pretendimet për përfshirje të pjesëtarëve të ish Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në krime lufte. Ata thonë se shtyrja ishte pasojë e klimës politike në Parlament dhe jashtë tij si dhe mungesës së votave të nevojshme miratuar ndryshimet.

Ngritja e Gjykatës së Posaçme
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:21 0:00

XS
SM
MD
LG