Lidhje

Media Arkivi

Gjysmë maratona Prishtina 2014


Sot në Kosovë, është mbajtur për të katërmbëdhjetën herë gjysmë maratona ndërkombëtare Prishtina 2014. Me moton, “vrapo për paqe dhe tolerancë”, kjo maratonë mblodhi rreth 1400 garues nga e gjithë bota. Këtë vit si garuese mori pjesë edhe presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga.

XS
SM
MD
LG