Lidhje

Komisioneri Hahn në Kosovë, thirrje për bashkëpunim


Në Kosovë, Komisionari i Bashkimit Evropian për Politika të Fqinjësisë dhe Negociata për Zgjerim, Johannes Hahn u bëri thirrje partive politike, që të bashkëpunojnë në rrugën evropiane të vendit dhe të çojnë përpara reformat e nevojshme.

Ai i bëri këto komente gjatë qëndrimit në Kosovë, pak ditë pas publikimit të Raportit të Progresit të Komisionit Evropian për vendet e Ballkanit Perëndimor, ku u bëhet thirrje aktorëve politikë që të gjejnë rrugën për tejkalimin e bllokadës së zgjatur politike dhe të hapin rrugën për reformat në sundim të ligjit dhe ekonomi.

Johannes Hahn viziton Kosovën
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00

XS
SM
MD
LG