Lidhje

David Hale në Prishtinë për tarifat dhe bisedimet me Serbinë


David Hale në Prishtinë për tarifat dhe bisedimet me Serbinë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

Zëvendës sekretari amerikan i shtetit, David Hale, ishte të shtunën në Prishtinë ku u takua me udhëheqësit e institucioneve të vendit. Të premten ai ishte në në Beograd prej nga u bëri thirrje Kosovës dhe Serbisë të ndërpresin provokimet dhe të rihapin bisedimet.

XS
SM
MD
LG