Lidhje

Haradinaj: tarifat mbeten në fuqi derisa Serbia ta njohë Kosovën


Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha të enjten, se taksa ndaj prodhimeve serbe do të mbetet në fuqi dhe do të jetë pjesë e marrëveshjes përfundimtare mes Kosovës dhe Serbisë. Ai tha se vendimi i qeverisë së tij, që nxiti reagimin e zemëruar të Beogradit, por edhe kundërtshtimin e fuqive perëndimore, është vendim i shtetit të Kosovës, që nuk kishte rrugë tjetër për t’iu kundërvënë Serbisë dhe theksoi se tarifat nuk janë të drejtuara kundër qytetarëve serbë.

Haradinaj komenton për tarifat ndaj Serbisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG