Lidhje

Ngërci politik në Kosovë


Në Prishtinë, Lëvizja Vetëvendosje, Lidhja Demokratike, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, thanë se nuk do t'i krijojnë mundësi Partisë Demokratike që të zgjedhë kryetarin e Parlamentit apo të formojë qeverinë e re të Kosovës.

XS
SM
MD
LG