Lidhje

Irak: 12 të vrarë nga një sulm vetëvrasës në Dijala

  • Zëri Amerikës

Irak: 12 të vrarë nga një sulm vetëvrasës në Dijala

Zyrtarët irakianë thanë se një vetvrasës me ambulancë shkaktoi 12 viktima në një qendër stërvitore në provincën Dijala.

Zyrtarët thanë se të paktën 50 persona u plagosën nga shpërthimi.

Ky është sulmi i dytë vetvrasës mbi forcat e sigurisë gjatë ditëve të fundit. Dje një person kreu sulm vetëvrasës me lëndë plasëse pranë një qendre rekrutimi në Tikrit duke vrarë të paktën 50 persona dhe plagosur 150 të tjerë.

Zyrarët fajësojnë anëtarët e al-Kaidës për sulmet.

XS
SM
MD
LG