Lidhje

Irani do të lirojë një nga tre alpinistët amerikanë

  • Zëri Amerikës

Irani thotë se do të lirojë një nga tre alpinistët amerikanë që u arrestuan dhe u burgosën më shumë se para një viti.

Zyrtarët iranianë nuk kanë thënë se cili nga alpinistët do të lirohet.

Tre amerikanët, dy djem dhe një vajzë, janë mbajtur në burgun Evin të Teheranit.

Zyrtarët iranianë i kanë akuzuar ata për spiunazh, por familjet e tyre thonë se janë të pafajshëm.

XS
SM
MD
LG