Lidhje

Shpërthim në Izmir të Turqisë

Në qytetin turk të Izmirit, një makinë bombë shpërtheu pranë një gjykate dhe u pasua nga një shkëmbim zjarri mes tre personave dhe policisë.

Një polic dhe një punonjës i gjykatës u vranë, ndërkohë që shkëmbimi i zjarrit la të vdekur dy persona që sulmuan.


XS
SM
MD
LG