Lidhje

Jahjaga, thirrje për ndërtimin e institucioneve


Jahjaga, thirrje për ndërtimin e institucioneve
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:37 0:00

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, kërkoi nga udhëheqësit e partive politike parlamentare të veprojnë sa më shpejt për ndërtimin e institucioneve. Ajo u tha atyre se duhet të lënë anash mospajtimet dhe interesat e ngushta dhe të veprojnë shpejt për të siguruar qëndrueshmërinë e vendit. Mospajtimet ndërmjet partive politike e kanë lënë Kosovën tash e pesë muaj pa institucione duke e futur vendin në krizën më të thellë institucionale që nga shpallja e pavarësisë.

Jahjaga, thirrje për ndërtimin e institucioneve
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:37 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG