Lidhje

Jahjaga, Nikoliç, bashkë në takimin e Sllovakisë


Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga dhe presidenti serb Tomislav Nikoliç, do të marrin pjesë në takimin e presidentëve të Evropës Qendrore e Juglindore javën që po vjen në Sllovaki.

Ky do të jetë takimi i parë i këtij niveli ku do të marrin pjesë udhëheqësit më të lartë të të dyja vendeve, që aktualisht ndodhen në procesin diskutimeve për zbatimin e marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre, që është kusht për përparimin drejt integrimeve evropiane.

Kosova dhe Serbia në takim ndërkombëtar
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG