Lidhje

Jahjaga: Kriza politike, me pasoja në fusha të tjera


Në Kosovë, presidentja Atifete Jahjaga tha sot se krizat politike, të shoqëruara me efektet e krizës ekonomike, shumë shpejt shndërrohen në krizë të besimit që lënë pasoja, prandaj ato duhet mënjanuar.

Kriza institucionale la Kosovën për një gjysme viti pa institucione të reja dhe rrjedhimisht pengoi miratimin e vendimeve të rëndësishme për funksionimin e shtetit siç është ai për buxhetin e vitit 2015, që sot u miratua në qeverinë e Kosovës dhe tani duhet t’i nënshtrohet procesit të miratimit në Parlament.

Pasojat e krizës politike në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:50 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG