Lidhje

Pres. Jahjaga dënon përleshjet në Prishtinë


Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga ka dënuar përleshjet e dy ditëve më parë në Prishtinë dhe ka bërë thirrje që mosmarrëveshjet politike të zgjidhen brenda institucioneve të Kosovës.

Për të enjten është njoftuar mbajtja e seancës së parlamentit, e cila që nga 22 shtatori po pengohet nga opozita, në shenjë kundërshtimi për marrëveshjet e kohëve të fundit me Serbinë dhe Malin e Zi.

Kryesia e Parlamentit vendosi që të rrisë masat e sigurisë për të hyrë në objektin e parlamentit.

Jahjaga dënon protestat
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:53 0:00

Shiko komentet (3)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG