Lidhje

Shitet një kitarrë e humbur e John Lenonit


Në një ankand të Los Anxhelosit u shit për 2,4 milionë dollarë një kitarrë akustike e John Lennonit. Firma e ankandeve “Julien's Auctions” nuk e tregoi identitetin e personit që bleu kitarrën, e cila kishte 50 vjet që nuk dihej ku ndodhej.

Sipas firmës Julien, kitarra është intrumenti më i rrallë dhe më i rëndësishëm historik që lidhet me Bitëllsat dhe John Lennonin. Kitarra ishte zhdukur menjëherë pas shfaqjes Finsbury Park Christmas Show të kompleksit legjendar në dhjetor të vitit 1963.

XS
SM
MD
LG