Lidhje

Jovanoviç: Beogradi do veriun e Kosovës në shkëmbim të njohjes së pavarësisë


Në Prishtinë, politikani serb, Çedomir Jovanoviç, tha sot se Serbia dhe Kosova duhet të zgjidhin së bashku mosmarrëveshjet, por nëvizoi se njohja e ndërsjellë do të jetë e vështirë, për shkak të gjendjes në Serbi.

Në një debat të organizuar në Prishtinë, zoti Jovanoviç tha se zyrtarët në Prishtinë e kanë bërë të ditur se nga bisedimet dëshirojnë të sigurojnë njohjen, ndërsa Serbia po e shpreh nëpërmjet metaforash synimin për ndarjen e Kosovës.

Politikani serb Jovanoviç flet për marrëdhëniet Kosovë-Serbi
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:03 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG