Lidhje

Sfidat e gjyqësorit në Kosovë


Sfidat e gjyqësorit në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:08 0:00

Në Kosovë, sistemi gjyqësor vazhdon të përballet me numër të madh çështjesh të pazgjidhura por edhe me besimin e ulët të qytetarëve. Kryetari i Këshillit Gjyqësor Enver Peci, thotë për Zërin e Amerikës se reformat e vazhdueshme në sistemin e drejtësisë do të krijojnë mundësi për tejkalimin e sfidave me të cilat vazhdon të përballet ky sektor. Ai thotë se gjykatësit vendas tani po përballen edhe me çështjet gjyqësore të terrorizmit dhe se sipas tij lufta kundër këtij fenomeni deri më tani ka qenë i vështirë për shkak edhe të mungesës së një ligji për trajtimin e këtyre rasteve.

Sfidat e gjyqësorit në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:08 0:00

XS
SM
MD
LG