Lidhje

Gjirokastër: festohet 80 vjetori i Kadaresë

  • Raimond Kola

Tetëdhjetë vjet më parë në Gjirokastër lindi shkrimtari i shquar Ismail Kadare. Banorët e qytetit të gurtë zgjodhën t`ia festojnë ditëlindjen, duke përcjellë me lexime veprën e tij në kënde të ndryshme të qytetit.

Krahas atmosferës, miq dhe bashkëkohës të shkrimtarit vlerësuan edhe përfundimin e restaurimit të shtëpisë së Kadareve.

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG