Lidhje

Gjirokastër: festohet 80 vjetori i Kadaresë


Tetëdhjetë vjet më parë në Gjirokastër lindi shkrimtari i shquar Ismail Kadare. Banorët e qytetit të gurtë zgjodhën t`ia festojnë ditëlindjen, duke përcjellë me lexime veprën e tij në kënde të ndryshme të qytetit.

Krahas atmosferës, miq dhe bashkëkohës të shkrimtarit vlerësuan edhe përfundimin e restaurimit të shtëpisë së Kadareve.

80 vjetori i Kadaresë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:05 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG