Lidhje

Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Malin e Zi


Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Malin e Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00

Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Mal të Zi vlerësohet ndër institucionet më të rëndësishme për komunitetin shqiptar në këtë vend. I themeluar 10 vjet më parë, kjo organizatë është përqendruar në mbrojtjen dhe zhvillimin e kulturës, arsimit dhe të gjuhës së popullatës shqiptar në Malin e Zi.

XS
SM
MD
LG