Lidhje

Kosovë, Këshilli për të Mbijetuarit e dhunës seksuale gjatë luftës


Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga ka themeluar sot Këshillin Kombëtar për të Mbijetuarit e dhunës seksuale gjatë luftës. Këshilli synon bashkërendimin e veprimtarive për rehabilitimin e viktimave të përdhunimeve gjatë luftës në Kosovë, gjendja e të cilave vazhdon të cilësohet e rëndë dhe e patrajtuar si duhet. Aktualisht askush nuk e di numrin e saktë të viktimave të kësaj forme të krimit që është përcjellë më heshtje për një kohë të gjatë.
Kosovë, rehabilitimi i viktimave të dhunës gjatë luftës
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:22 0:00
XS
SM
MD
LG