Lidhje

Dioqeza e Arlingtonit flet shqip


Komuniteti shqiptar i Uashingtonit feston Krishtlindjen
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:05 0:00

Komuniteti shqiptar i zonës së Uashingtonit kremtoi në këtë prag Krishtlindjesh me një meshë në gjuhën shqipe. Mesha, e cila u mbajt nga ambasadori i Vatikanit në Shqipëri Charles Brown, iu kushtua gjithashtu dy figurave të rëndësishme të kombit, Gjergj Kastrioti Skënderbeut dhe Nënë Terezës. Kolegia Menada Zaimi ndoqi nga afër këtë aktivitet, i cili u shënjua me krijimin për herë të parë të komunitetit katolik të kësaj zone, por që mblodhi bashkë përfaqësues të diasporës, pavarësisht përkatësisë së tyre fetare.

Komuniteti shqiptar i Uashingtonit feston Krishtlindjen
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:05 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG