Lidhje

Kosovë, konferencë për bashkëjetesën fetare


Kosovë, konferencë kundër ekstremizmit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

Përfaqësues të institucioneve në Kosovë thanë se ashtu sipjesa tjetër e botës, Kosova po përballet me ideologji të skajshme që kërcënojnë edhe bashkëjetesën fetare. Komentet u bënë në mbyllje të një konference ndërkombëtare për dialogun ndërfetar në Prishtinë, ku vend të posaçëm zuri roli i gruas në promovimin e dialogut ndërfetar dhe luftimën kundër ekstremizmit.

Kosovë, konferencë kundër ekstremizmit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

XS
SM
MD
LG