Lidhje

Konferencë shkencore në Shkodër kushtuar 100 vjetorit të pavarësisë


Në konferencë morrën pjesë rreth 30 studiues nga Tirana, Shkodra dhe Prishtina

Në Universitetin e Shkodrës "Luigj Gurakuqi" u mbajt Konferenca shkencore kushtuar ndihmesës së Austro-Hungarisë në procesin e shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë. Në këtë konferencë, që u organizua në kuadër të 100 vjetorit të pavarësisë, morrën pjesë rreth 30 studiues nga Tirana, Shkodra dhe Prishtina.

Konference ne 100 vjetorin e Pavaresise
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:52 0:00
Direct link
XS
SM
MD
LG