Lidhje

Kadri Veseli kritikon LDK-në për mëdyshjet për formimin e ushtrisë së Kosovës


Në Prishtinë, Kryetari i Parlamentit, Kadri Veseli, njëherësh kryetar i Partisë Demokratike të Kosovës, kritikoi të shtunën partnerin e koalicionit Lidhjen Demokratike, për siç tha mëdyshjet për formimin e ushtrisë së Kosovës. Gjatë punimeve të Konventës së partisë, zoti Veseli tha se Forcat e Sigurisë do të shndërrohen në ushtri, e cila sipas tij do të jetë kontribuese e paqes dhe qëndrueshmërisë në rajon.

Konferenca e PDK-së në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG