Lidhje

Korrupsioni në prokurimet publike të Kosovës


Korrupsioni në prokurimet publike të Kosovës
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:11 0:00

Lufta kundër korrupsionit dhe keqpërdorimeve vazhdon të mbetet një nga sfidat më të mëdha të Kosovës, e cila megjithëse miraton ligje të forta, çalon shumë në zbatimin e tyre. Çdo vit rreth 500 milionë euro të buxhetit të shtetit kalojnë nëpër prokurimin publik, i cili sipas raporteve të ndryshme vazhdon të mbetet një nga burimet kryesore të korrupsionit.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG