Lidhje

Kosovë, Fitër Bajrami nën hijen e pandemisë


Kosovë, Fitër Bajrami nën hijen e pandemisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:02 0:00

Në Kosovë, falja e Fitër Bajramit u mbajt me një numër të kufizuar personash brenda xhamisë qendrore në Prishtinë dhe duke ruajtur distancën fizike. Bashkësia Islame pezulloi të gjitha veprimtaritë për shkak të situatës më pandeminë COVID-19, ndërsa u bëri thirrje qytetarëve për kujdes të shtuar nga virusi.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG