Lidhje

Kosovë: Java e Gruas


Në Kosovë u hap sot "Java e Gruas 2014", një veprimtari që synon përgatitjen e grave për të qenë pjesë aktive në shoqërinë civile, në jetën politike dhe për t’u bërë udhëheqëse të së ardhmes.

Në këtë veprimtari të organizuar nga Instituti Kombëtar Demokratik amerikan, NDI, ku po marrin pjesë mbi 100 gra, përfaqësuese të partive politike, shoqërisë civile, biznesit, mediave dhe botës akademike, u tha se të drejtat e barabarta të grave janë kusht për përparimin e shoqërise.


Kosovë: java e gruas
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:04:32 0:00
XS
SM
MD
LG