Lidhje

Kosovë, punonjësit e shëndetësisë kërkojnë trajtim më të mirë


Kosovë, punonjësit e shëndetësisë kërkojnë trajtim më të mirë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:31 0:00

Në Prishtinë, grupe infermierësh protestuan para godinës së qeverisë duke kërkuar rritje të pagesës për turnin e natës dhe përmirësim të kushteve të punës. Sipas përfaqësuesve të sindikatave deri më tash rreth 800 punonjës të shëndetësisë janë prekur nga COVID-19.

XS
SM
MD
LG