Lidhje

Kosovë-Serbi, Hahn: Çdo marrëveshje t’i shërbejë stabilitetit të rajonit


Kosovë-Serbi, Hahn: Çdo marrëveshje t’i shërbejë stabilitetit të rajonit
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:49 0:00

Në takimin e vendeve të Ballkanit Perendimor, Komisioneri Europian për Zgjerimin Johannes Hahn tha sot se çdo marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë nuk duhet të vërë në rrezik stabilitetin e rajonit. Nga ana e tij kryeministri Haradinaj u shpreh se Kosova i ka kufijtë e saj dhe ato duhen respektuar

XS
SM
MD
LG