Lidhje

Kosovë: Policia heton pas denoncimeve për kërcënim


Alma Lama

Deputetja e lëvizjes Vetëvendosje, Alma Lama, thotë se është kërcënuar dhe fyer nga Forumi i të Rinjve Myslimanë

Në Kosovë, policia tha se ka filluar hetimet pas raportimit që i ka bërë deputetja e lëvizjes Vetëvendosje, Alma Lama, një letre të organizatës, Forumi i të Rinjve Myslimanë, në të cilën siç thuhet ajo është kërcënuar dhe fyer. Letra pasoi reagimet që nxiti një video regjistrim i fjalës mbi moralin, të një hoxhe në Prizren. Ajo letër u dënua edhe nga qeveria e Kosovës.

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG