Lidhje

Hetohet shpërthimi në termocentralin "Kosova A"


Në Kosovë autoritetet thanë se po bëhen hetime lidhur me shpërthimin dje në njërin nga termocentralet e vendit që shkaktoi dy të vrarë dhe 15 të plagosur. Shpërthimi në termocentralin Kosova A, rreth 10 kilometra në perëndim të Prishtinës, ka ngritur shqetësimet rreth kushteve të punës në kompani të tilla si Korporata Energjetike e Kosovës.

Hetohet shpërthimi në termocentralin Kosova A
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00
XS
SM
MD
LG