Lidhje

Kosovë, reagime për marrëveshjen kufitare


Në Kosovë, vlerësimi i ekspertëve ndërkombëtarë për procesin e shënimit të kufirit në mes të Kosovës dhe Malit të Zi, sipas të cilëve nuk ka pasur shkelje gjatë procesit, ka ngjallur reagime të ndryshme. Edhe pse qeveria thotë se me këtë marrëveshje Kosova nuk do të humbë tokë, për opozitën kjo marrëveshje është e dëmshme dhe tjetërson një pjesë të kufijve të Kosovës.

Kosovë, reagime për marrëveshjen kufitare
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:32 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG