Lidhje

Raport për marrëveshjet Kosovë-Serbi


Gjykata Kushtetuese, Kosovë

Në Kosovë, përfaqësues vendas e ndërkombëtarë thanë se vendimi i Gjykatës Kushtetuese për marrëveshjen e asociacionit të komunave me shumicë serbe duhet të zbatohet nga të gjitha palët, pasi një gjë e tillë mund të sjellë mungesë të stabilitetit të mëtejshëm politik dhe rreziqe tjera. Këto komente u bënë gjatë prezantimit të një raporti për përparimet e bëra në zbatimin e marrëveshjeve të arritura ndërmjet Kosovës e Serbisë, që po ndërmjetësohen nga Bashkimi Evropian.

Raport për marrëveshjet Kosovë-Serbi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG