Lidhje

Kosovë: Analistët për planin Ahtisari


Në Kosovë, analistët thonë se çfarëdo ndryshimi në planin e krye negociatorit Marti Ahtisari në bazë të të cilit është shpallur pavarësia e Kosovës, do të destabilizonte vendin.

Komentet e tyre u bënë gjatë një debati mbi rrjedhën e bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë që do vazhdojnë më dy prill.

Ndërkaq, të shqetësuar për pasojat e bisedimeve sot janë shprehur edhe udhëheqësit më të lartë të Serbisë.

Debat mbi bisedimet Kosovë-Serbi
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:03 0:00
XS
SM
MD
LG