Lidhje

Korrupsioni, pengesa kryesore e të bërit biznes në Kosovë


Në Kosovë, bizneset nga Austria, që janë të pranishme me investimet e tyre thonë se mjedisi i të bërit biznes nuk është i mirë. Gjatë publikimit të një ankete nga Oda Ekonomike e Kosovës dhe Oda Ekonomike Federale e Austrisë, u tha se problemet kryesore janë shkalla e lartë e korrupsionit, përkrahja e pamjaftueshme e investimeve të huaja dhe procedurat administrative.
Bizneset nga Austria në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00
XS
SM
MD
LG