Lidhje

Korrupsioni, sfida e fundit për liberalizim të vizave për Kosovën


Korrupsioni në Kosovë, pengesë për liberalizimin e vizave
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:20 0:00

Kosova një ditë më parë ratifikoi marrëveshjen për shënimin e kufirit me Malin e Zi, një çështje kjo që zgjati për më shumë se dy vjet e gjysmë. Kjo marrëveshje i hap rrugën liberalizimit të vizave, por ende kërkohen hapa konkrete në luftimin e korrupsionit. Përfaqësuesit e sistemit të drejtësisë u mblodhën sot në Prishtinë për siç thanë rritjen e angazhimit në këtë luftë dhe përmbushjen e këtij kriteri të vendosur nga autoritetet e Bashkimit Evropian.

Korrupsioni në Kosovë, pengesë për liberalizimin e vizave
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:20 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG