Lidhje

Kosova, BE dhe politika e zgjerimit


Kosova, BE dhe politikat e zgjerimit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:38 0:00

Në Kosovë, autoritetet thanë të hënën se vonesat e Bashkimit Evropian kundrejt vendeve të rajonit po forcon frymën nacionaliste, ideologjitë tjera nga Lindja dhe ndikimin rus në rajon. Këto komente u bënë në hapje të takimit të komisioneve për punë të jashtme të parlamenteve të shteteve të Evropës, në të cilin u diskutua edhe për shënimin e kufirit me Malin e Zi, proces ky që ka bllokuar edhe liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës.

Kosova, BE dhe politikat e zgjerimit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:38 0:00

XS
SM
MD
LG